PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1507}

Podaj dalej

Pay It Forward
7,6 174 944
oceny
7,6 10 1 174944
6,4 16
ocen krytyków
Podaj dalej
powrót do forum filmu Podaj dalej

Obejrzałam ten film, ponieważ podobał mi się opis. Wydawał mi się świetnym pomysłem na scenariusz, ale niestety na tym się skończyło. Nauczyciel określił pomysł Trevora jako "utopijny" i taki właśnie był cały film. Chłopiec w cudowny sposób zmienia życie swojej matki, za pomocą jednego gestu wyprowadza narkomana z nałogu. Jest wspaniałomyślny i wszyscy za nim podążają. Ostatecznie ginie za swoją ideologię. Całe Vegas pogrąża się w rozpaczy i zbiera się pod jego domem. W ostatniej scenie aktorzy płakali, a ja się śmiałam.
Oceniłam "Podaj dalej" na 5/10, ponieważ podobał mi się wątek dziennikarza. Chyba tylko dzięki temu i niezłej grze aktorów dotrwałam do końca. Patrzę na ogólną ocenę tego filmu i zastanawiam się - czy jest tu ktoś, kto ma podobne zdanie do mnie?

carl_carlaaa

Cóż, filmu nie oglądałam, ale sądząc po twojej opinii jest kolejnym dziełem pełnym cudów, które mają za zadanie pokrzepiać ludzi. ;) Bo co jak co, ale narkoman czy jakakolwiek tego pokroju osoba nie wyjdzie z nałogu ot tak, spotykając cudownego chłopca.

ocenił(a) film na 8
carl_carlaaa

Chyba niezbyt dobrze ogladalas. Jerry nie wyszedl z nalogu, po kilku dniach do niego wrocil. Scena z uratowaniem kobiety od samobojstwa nie wskazuje jednoznacznie, czy podjal pozniej kolejna probe.

Pod domem nie zebralo sie tez cale Vegas, widac bylo glownie znajomych rodziny oraz szkolnych kolegow - to chyba dosc normalne, gdy ginie maly chlopiec. Szczegolnie, ze akurat wyemitowano material o nim wraz z jego wywiadem, to i pewnie wiecej osob przyszlo powodowanych wzruszeniem, a moze tez czysta ciekawoscia.

Co do cudownej zmiany zycia matki jednym gestem - jaki jeden gest? Pol filmu jest o tym, jak probuje on zmienic zycie swoje i swojej matki, a Ty tu widzisz jakis cud? Jego ojciec bil matke, wiec w naturalny sposob szukal kogos, kto bedzie chronil ich oboje.

Jedynie zgodze sie, ze zakonczenie niekoniecznie musialo byc takie, jakie bylo, ale reszta posta to skutek raczej nieuwaznego ogladania czy moze z gory przyjetej niecheci. Nie radze innym sie nim sugerowac.

ocenił(a) film na 7
Joopiter

Joopiter ma racje, nie bylo tu niestety nic cukierkowego. I zakonczenie filmu jest kontynuacja tego niecukierkowego wątku. Pokazuje, że pomaganie innym może się skończyć roznie. Czasami dobrze, czasami porażką a w tym wypadku pomagający płaci najwyższą cenę i tak się czasami w życiu zdarza.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones